Aktualności

Dziękujemy za wzięcie udziału w badaniu naszej strony internetowej i przesyłanie ankiet

Ty również możesz zostać odkrywcą!

Jeśli chcesz podzielić się z nami swoim skarbem – który można znaleźć na obszarze Gminy Krempna, lub w pozostałych miejscach, w których był realizowany projekt: Chorwacja – Ludbreg, Litwa – Siauliai, Węgry – Kistarcsa, napisz do nas!

Może znasz jakieś ciekaw historie, które do tej pory nie były publikowane, znasz szczegóły którymi warto podzielić się z innymi?

By zamieścić informacje z własnym skarbem na niniejszej stronie internetowej, należy stworzyć opis wybranego skarbu – historia, legenda związana z tym miejscem/przedmiotem, gdzie możemy go znaleźć itp, zrobić zdjęcia które będą przedstawiały skarb a następnie wysłać na adres gokirkrempna@gmail.com.

Na stronie http://tgy-forgottentreasure.prv.pl/ zostanie umieszczona informacja kto jest odkrywcą wybranego skarbu.

20.08.2015 – Poszukiwanie skarbów z najmłodszymi

W tym dniu część wolontariuszy Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Krempnej, którzy są zaangażowani również w realizację projektu Zapomniane Skarby, przygotowali zajęcia dla najmłodszych.

W zajęciach wzięły udział dzieci mieszkające w gminie Krempna oraz spędzające tam swoje wakacje.

Młodzież przygotowała kilka gier i zabaw. Ponadto w celu zaangażowania kolejnych uczestników w realizację projektu Zapomniane Skarby, każde dziecko wybrało swój skarb z obszaru gminy Krempna. Następnie wszyscy narysowali swoje skarby i umieścili je na mapie. Przykładowe skarby wybrane przez najmłodszych: drewniane cerkwie, zwierzęta, góry, domy, itp.

II Międzynarodowe Spotkanie Projektowe 2015 - Šiauliai, Litwa

W dniach 28.06 – 01.07.2015r. odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu: Międzynarodowe Inicjatywy Młodzieżowe „Zapomniane skarby – odkryjmy je!”.

4 grupy młodzieży z różnych krajów, ponownie znalazły się w tym samym miejscu, by tym razem podsumować kilkumiesięczną pracę nad realizacją zadań związanych z szukaniem i opisywaniem skarbów.

Podczas tego spotkania została przygotowana wystawa ze zdjęciami przedstawiającymi wszystkie skarby wybrane przez młodzież uczestniczącą w projekcie. Wystawa odbyła się w Bibliotece Uniwersytetu w Šiauliai.

Zdjęcia ze spotkania

27.06.2015 – Spotkanie polskiej grupy na cmentarzu łemkowskim w Świerżowej Ruskiej

Tym razem spotkanie odbyło się w środku lasu. Jeden ze skarbów – cmentarz łemkowski, znajduje się w Świerżowej Ruskiej – opuszczonej miejscowości obecnie znajdującej się na obszarze Magurskiego Parku Narodowego. Więcej na temat tego miejsca w zakładce SKARBY.

25.04.2014 - spotkanie w Hucie Polańskiej

Cała grupa spotkała się przy kapliczce razem z dawnym mieszkańcem tej zniszczonej, podczas II Wojny Światowej, wsi Kazimierzem Delimatą. Mieliśmy okazję wysłuchać urywka historii o tym miejscu - więcej wkrótce w opisie skarbu.

Spotkanie polskiej grupy w „lokalnej piekarni” w Świątkowej Wielkiej

Skarby zostały wybrane! Wszystkie grupy biorące udział w projekcie zdecydowały co jest ich skarbem, i co będą promować w ramach projektu TYI – Forgotten Treasure - Zapomniane Skarby. Więcej w zakładce SKARBY

I Spotkanie Międzynarodowe – Huta Polańska –Krempna, Polska 2014

23-26.11.2014r. w Hucie Polańskiej, w schronisku Hajstra, odbyło się pierwsze Międzynarodowe Spotkanie Projektowe w ramach Międzynarodowych Inicjatyw Młodzieżowych – Zapomniane Skarby – Erasmus+.

W spotkaniu brały udział grupy z: Polski, Chorwacji, Węgier i Litwy. Podczas tego wydarzenia młodzież poznawała się nawzajem i rozmawiała na temat realizacji zadań projektowych. Ponadto partnerzy mieli okazję poznać Gminę Krempna – m.in. wizyta w muzeum Magurskiego Parku w Krempnej, obiad w smażalni pstrąga w Świątkowej Wielkiej, spotkanie z Bolesławem Bawolakiem w celu poznania historii i kultury Łemków.

Zdjęcia w galerii

Newsletter vol.1
Darmowy licznik odwiedzin

Witaj!

To jest pierwszy wpis na tym blogu. Jeżli jesteś właścicielem tej strony, to zaloguj się do panelu administratora WordPress i zmodyfikuj ten wpis lub dodaj własny.

Korzystając z systemu automatycznej instalacji skryptów w serwisie prv.pl otrzymujesz kompletnie skonfigurowany skrypt WordPress. Nie musisz się martwić o ustawienia, typu konfiguracja baz danych, wybór pefiksu itp – nasz system zrobi to za Ciebie.

Domyślne ustawienia WordPressa zainstalowanego w ramach systemu Prv.pl służą przede wszystkim temu, aby uniknąć “zaśmiecenia” Twojej strony przez spamerskie automaty, oraz temu, aby strona dobrze indeksowała się i pozycjonowała w wyszukiwarkach (m.in. Google). Do dyspozycji otrzymujesz także kilkanaście gotowych szablonów graficznych, dzięki czemu za pomocą jednego kliknięcia wybierzesz docelowy wygląd swojej strony/swojego bloga.

Podsumowując: otrzymujesz gotowe i skonfigurowane narzędzie, a z Twojej strony niezbędny jest tylko wybór szaty graficznej i zamieszczanie treści. Oczywiście, jeżli jesteś bardziej zaawansowanym użytkownikiem możesz zmieniać ustawienia WordPressa i nieco bardziej dostosowywać go do swoich potrzeb, ale nie jest to konieczne.

Miłego korzystania życzy
ekipa Prv.pl/Grupy Pino

Komentarzy: 4

4 Responses to “Witaj!”

  1. Magda mówi:

    Brawo. Gratulacje dla autora

  2. Fajny artykuł. Lubie taki sposób pisania. Pozdrawiam!

  3. Free Piano mówi:

    Free Piano…

    I would like to thank you for the efforts you have put in penning this website. I really hope to view the same high-grade blog posts by you later on as well. In truth, your creative writing abilities has motivated me to get my own website now…

  4. Thanks a ton for being our tutor on this theme. I actually enjoyed your current article a lot and most of all preferred the way you handled the issues I considered to be controversial. You’re always extremely kind to readers much like me and assist me to in my life. Thank you.

Leave a Reply